אני רוצה להיות אישה שמחה.

כל אישה שמגיעה לטיפול ,מגיעה בעקבות קושי. הקשיים הם חלק בלתי נפרד מהחיים. ואין אישה שלא התמודדה בעבר ו/או מתמודדת בהווה או תתמודד בעתיד עם קשיים.

מדוע קשה? למה אי אפשר שהכל ילך בקלות? למה צריך לסבול או לכאוב?

כשאישה נשאלת מדוע אינה שמחה קרוב לוודאי שהתשובות שתענה יתחילו כך..

אין לי  זוגיות, אין לי  חברות, אין לי תואר אקדמי, אין לי ציונים מספיק גבוהים, אני לא יפה אני לא רזה אין לי ילדים  אין לי מספיק כסף  בעלי לא… הילדים שלי לא.. וכו’

המשותף לכל התשובות הללו הוא ההתמקדות בחוסר ובמה שאין .כשאת מתמקדת בקושי ובחוסר את מקטינה ומצמצמת  את השמחה שלך  ולא רק זאת, מבלי לשים לב את מקטינה בערך של הטוב שכבר יש לך.

מהן התוצאות של התנהגות אוטומטית זו?

הרגשות  והמחשבות שמתלווים להתנהגות זו הן: קינאה ( למה לאחרים יש ולי לא) כעס( על העולם על הקב”ה)עצבות ייאוש (אף פעם לא יהיה לי, המצב אבוד אין צדק קב”ה לא מנהל את העולם כמו שצריך) פחד ותחושה של חוסר אונים.

אז לשם מה מגיעים הקשיים?

הקשיים הם הזדמנות מצוינת שלך לעשות עבודה עם עצמך ולהתחזק. כשם ששריריי הגוף מתחזקים במאמץ  כך השרירים המנטאליים שלך יכולים להתחזק בזמן קושי.

אז איך עושים את זה?

 מתחילים לשנות את זווית הראייה ובמקום להתמקד באין מתמקדים ביש.

אני ממליצה על מחברת אישית שבה תכתבי כל יום במשך חצי שעה את כל הדברים שיש לך ושאת שמחה עליהם. אפשר לכתוב את אותם הדברים גם ביום שלמחרת. נסי לחשוב ולדמיין כיצד היו נראים חייך מבלי אותם דברים ותיווכחי עד כמה זה משנה את ההסתכלות והגישה שלך. סביר להניח שתחושי הכרת תודה תחושה של מלאות שמחה ביטחון וכוח.

ואיך תדעי שהצלחת ?

כאשר מגיע קושי ואת לא נכנסת למחשבות שליליות ולרגשות שליליים ולחוסר עשיה או לעשייה שמזיקה לך ואת ממשיכה לחייך שטון דיבור שלך נשאר נעים ורגוע ואת ממשיכה  לפעול בחיות ובמרץ. את מרגישה הכרת תודה שימחה ביטחון תחושה של מלאות אמונה תקווה וציפייה לעוד טוב שיגיע.

החל מ ד בשבט ועד יד באדר ישנו מנהג יהודי לומר את המשפט הבא

“הצילני מקליפת המן ועמלק וזכני לקדושת מרדכי ואסתר” למה מתכוונים במשפט הזה? ומה הקשר בינו לבין הדברים שכתבתי בתחילת המאמר? המן הרשע לא שמח בכל הטוב שזכה לו :ילדים רבים, עושר ועבודה מכובדת כיועץ האישי של המלך אחשוורוש .מבחינתו כלום לא היה שווה אם מרדכי היהודי לא השתחווה לפניו. גם הוא התמקד באין והמעיט בערך הטוב הרב שהיה לו.

אישה מיואשת ו/או עצובה חסרה את ההתלהבות והאנרגיות לעשייה וכל משימה נראית קשה ומפרכת ( זהו עמלק). ההתנהגות ההפוכה כלומר התלהבות תקווה אמונה שימחה עשייה למרות הקושי היא זו המקושרת למרדכי ולאסתר ובע”ה תהיה גם לנו אם נאמץ את העצות שנכתבו קודם.

בברכת שפע ברכה והצלחה.

ו.טל שושנה

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X