קוסם מספר אחד!!  אמן האשליות והתעתועים שאין שני לו בעולם כולו!! אלוף הבידור בעבר בהווה ובעתיד!! פושט ולובש צורה במהירות, מתאים את עצמו לכל מצב ועניין כמו כפפה ליד. כבר ציינתי מספר 1

בראבוו!!!! מחיאות כפיים סוערות!!!!

ד”ר גוגל מגדיר את המונח קסם “פעלול שעורך קוסם, הנראה כאילו הוא בלתי אפשרי בהתאם להבנה המקובלת את העולם, אך למעשה נובע מזריזות של המְבַצֵּעַ, או מתחבולה אחרת הניתנת להסברה במסגרת הידע המקובל. קסם נועד בעיקר למטרות בידור, ובהתאם לכך הוא נעשה בעיקר בהופעה על הבמה, במופעי רחוב ובמסיבות”.

מה כל כך מרגש ומדהים  אותנו בקסם? למה אנחנו מתפעלים ממנו כל כך ? אם נקרא שוב את ההגדרה נבחין במילים הבאות הקסם נראה כאילו הוא בלתי אפשרי  בהתאם להבנה המקובלת . משום כך אנחנו כל כך נוטים להאמין לקסם ולהתבלבל ולחשוב שמה שאנו רואים זה אמיתי. במקום להזכיר לעצמנו שזאת רק תחבולה או זריזות והסחת הדעת של המבצע .

מדוע הוא אלוף מספר אחד? משום שהוא משתמש באותן הטכניקות של היצר הטוב ומתלבש כמו כפפה ליד בכל זמן מקום או אירוע.

בואו ניתן מספר דוגמאות:

 1. זה לא מספיק טוב, את לא מספיק טובה ,יפה, חכמה ,מוכשרת ,מוצלחת…. תוסיפי את מכירה הכי טוב את שלך.. ( התוצאה את לא עושה)
 2. אין זמן צריך להספיק לעשות עוד ועוד ועוד……..  התוצאה את עושה יותר מידי  את מותשת את לא מחלקת את האנרגיות שלך ומשקיעה באופן לא מאוזן
 3. וההפך… יש זמן ,לא צריך למהר, עדיף לעשות את הדברים בנחת ובשיקול דעת… חשוב לנוח ולעשות את הדברים ברוגע, מה שהכי חשוב בחיים זה ההנאות…התוצאה הזנחה דחיינות חוסר יעילות בניצול הזמן.
 4. הכל צריך להיות מושלם הכי טוב הכי יפה  הכי…. כי אם זה לא מושלם זה לא מספיק טוב. התוצאה עושה יותר מידיי מלחיצה את עצמך…
 5. הם/ הוא היא יותר טובים ממני  התוצאה השוואות מיותרות , ראייה צרה של המציאות, ראיית השלילי בעצמי והתמקדות בו, שוב לא עושה מסכנות בכיינות
 6. אני הכי ….  טובה, יפה, חכמה, נקייה, רזה מוצלחת, אהובה וכו   התוצאה :שוב השוואות מיותרות, ראייה צרה של המציאות , ראיית השלילי באחרים, גאווה ריחוק חברתי.
 7. לכולם יש ורק לי אין…. התוצאה ייאוש עצבות דיכאון
 8. אם אין לי מה שאני רוצה כלום לא שווה…זוגיות, ילדים, עבודה ….. התוצאה ייאוש עצבות דיכאון
 9. מה שקרה היה הדבר הכי איום ונורא… אני לעולם לא אצליח להתגבר… לא אוכל לסלוח …. התוצאה עצב ייאוש כעס חולי
 10. אני מכוערת, דפוקה, טיפשה נאיבית וכו…. התוצאה שינאה עצמית ייאוש עצבות
 11. צדקנות אני יודעת הכי טוב רק אני צודקת הצד השני טועה התוצאה מריבות ריחוק בדידות
 12. אף אחד לא אוהב אותי אך אחד לא רוצה באמת ש…. התוצאה ייאוש דיכאון עצבות

כמובן שאלו רק חלק קטנטן מאינסוף דוגמאות נוספות..

כדיי לעורר עניין ולעשות רעש הייצר הרע אוהב להקצין ולעשות דרמות. אחרת  אין כיף. אם תקראי שוב את ההגדרה תוכלי לשים לב שבהגדרה נכתב שהקסם נועד למטרות בידור!!! ואת מי לדעתך היצר הרע מבדר? את עצמו בלבד!!! כי מסביבו יש רק אנדרלמוסיה, דרמות, כעס, בכי ,עצבות, ייאוש, קינאה, שנאה וכל דבר קיצוני שלך גורם הרבה הרבה נזק.

ולמה אני מספרת לך על יצר הרע?

 1. כדי להודיע לך שלכולנו יש ולא רק את מתמודדת אתו. רק שאצל כל אחת הוא מתלבש אחרת.
 2. כדי לעודד אותך לקחת אחריות על חייך ,להתבונן היטב במופע הייחודי שלך ולעשות את ההפך בדיוק.
 3. כדיי להזכיר לך לא להירדם בשמירה ולחשוב שניצחת אותו. יש אין סוף קרבות בהם פעם את מפסידה ופעם את מנצחת. ואם את חושבת שניצחת, אז בעצם הוא ניצח.
 4. כדיי לעזור לך להגשים את המטרות שלך כי הוא מרחיק אותך מהם.
 5. כדיי לעודד אותך להמשיך ולא להתייאש מול האתגרים בהם את מתמודדת. 

השאיפה שלך ושל כולנו היא להזכיר לעצמך שזו רק אחיזת עיניים להרגע ולהגיע לאיזון.

יהי רצון שנזכה.

X